16 Ağustos 2009 Pazar

Temel Bilgiler

Bright Nedir?

Bright doğalcı bir dünya görüşüne sahip kişidir.
Bright'ın dünya görüşü doğaüstü ve mistik öğelerden bağımsızdır.
Bright'ın ahlak kuralları ve davranışları doğalcı bir dünya görüşüne dayanır.

Doğalcı Bir Dünya Görüşüne Sahip Misiniz?
Dünya görüşünüzün doğaüstü ya da mistik olan tanrılardan , kuvvetlerden veya herhangi diğer varlıklardan bağımsız olup olmadığına bakın. Eğer yukarıdaki tanıma uyuyorsanız , tanım itibariyle Bright'sınız.

Bu sitede , kolayca katılımda bulunabilir ve böylece tüm dünya üzerinde uğraş veren diğer Bright'larla toplumun fikirlerini değiştirmek için birlikte olabilirsiniz.-Bright Hareketi-

Hareketin Üç Önemli Hedefi:

A. Doğaüstü ve mistik öğelerden bağımsız olan doğalcı dünya görüşünün toplumda anlaşılmasını ve onaylanmasını sağlayarak , bu görüşün gelişmesine yardım etmek.
B. Bu düşüncedeki insanların toplumsal meselelerde dürüst davranışlarda bulunabileceklerinin kamu çapında kabul edilmesi.
C. Tüm bu bireylerin katılımlarının ve haklarının tam ve eşit olarak sağlanmalarının kabul edilmesi konusunda toplumun eğitilmesi.

Sebep ve Amaç

Günümüzde çoğu kültürde doğalcı dünya görüşü yetersiz olarak dile getiriliyor , hatta politik ve sosyal olarak bastırılıyor. Bright olmak bu durumu göz önüne sermek icin harekette bulunmak demektir. (Not: Buradaki Bright , tanıma uyan ve bu siteye kayıt olanlar anlamına geliyor.)

Doğalcı bir dünya görüşüne (doğaüstü ve mistik öğelerden bağımsız olan) sahip olan insanlar içinde büyük bir çeşitlilik var. Bazıları doğaüstünden arınmış bir bakış açısını destekleyen organizasyonların üyeleri. Birçoğu ise herhangi bir resmi topluluk veya sınıf üyesi değil. Doğalcı dünya görüşünün geniş yelpazesinde , Bright oluşumu, toplumu etkilemek için planlanan veya başka bir deyişle doğaüstücülüğü içeri sızdıran sosyal hareketlerde sorumluluğu üstüne alabilir.

Bright'ların iletişim ağı olan bu site Brightları internet üzerinden bir arada buluşturuyor ve Bright Hareketi'nin amaçları ve prensipleri doğrultusundaki eylemlerde haberleşme merkezi olarak hizmet veriyor.

Brightlar doğalcı dünya görüşü ve bu görüşteki insanlar hakkında toplumun bakış açısını etkileyebilirler mi? Bekleyip göreceğiz, ama bunun gerçekleşme ihtimali dahi sizi etkilediyse, bu siteyi inceleyip Bright Hareketi hakkında daha çok şey öğrenebilir ve dünya görüşünüz tanımdakine uyuyorsa Bright olarak siteye kaydolabilirsiniz.


The Brights Hareketi – Toplumsal Bir Hak Arayış Mücadelesi

Bright Prensipleri kısa ve öz olarak aşağıdaki eylemlerden ibarettir:

1. Bireylerin oluşturduğu bir topluluktur (kayıtlı Brightlar);
2. Bright'ın ilk ve esas tanımına uyulur (ve korunur);
3. Brights-Net, Brightlara pragmatik bir eylem ilişkisi sunmaktadır;
4. Brights-Net, bir İnternet kuruluşu olarak hizmet vermektedir(üyelik organizasyonu değil);
5. Eylemin amaçlarını destekleyen çeşitli brightlar da o eyleme dahildir;
6. Başka isim altında tarif edilemeyen bu bireylerin (brightların) yaptıgı eylemler de bunlara dahildir;
7. Brightlar, eylemlerinin tanımını yapmalıdır(bright olmayanlar değil);
8. Eylemler, vatandaşların eşitliği doğrultusunda pozitif etkili olmak zorundadır(tamamen tarafsız ve adil olmalıdır);
9. Brightlar'ın amacı toplum tarafından onaylanmak ve toplumda ses getirebilmektir.Güvenilirlik

Bu siteye Bright olarak kimliğinizi verip koydoluğunuzda, adınıza, e-posta adresinize, adresinize, vs. hiçbir kişi ve kuruluş tarafından asla ulaşılamayacaktır.
Bize verdiğiniz bilgi sayesinde, kendi bölgenizde (millet ve/veya posta kodu ile) bir Bright olarak sayılacaksınız, fakat sizin açık bir yazılı izniniz olmadan adınız, e-posta adresiniz veya adresiniz hiçkimsenin eline geçmeyecektir. Kayıt işleminden sonra, aylık bülten almak ya da almamak için kullanıcı ayarlarınıza bu sayfadaki bağlantıdan erişebilirsiniz.


0 yorum until now.

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.