16 Ağustos 2009 Pazar

Vizyon

Doğalcı bir dünya görüşünü benimseyen kişiler kültürel ve politik çevrelerde diğer vatandaşlarla eşit ve tam katılımcılar olarak kabul edilmeli, ayrıca toplumun derin doğaüstücülüğü yüzünden uçlarda kalmamalı veya kültürel olarak bastırılmamalıdır.
Bu eşitlikçi durum günümüzde geçerli değil. İlerlemek için, doğalcı dünya görüşüne sahip olan bireylerin mevcudiyetlerini toplum içinde ortaya koymaları gerekmektedir. Brights-Net İnternet merkezinde Brightlar olarak birleşmenin nedeni, farkedilir olmak, dünya üzerindeki değerli bir bakış açısı hakkında insanları desteklemek, ve toplumsal eylemlerin büyük amaçları doğrultusunda gücünü ortaya koyan bir topluluk oluşturmaktır. Bu İnternet topluluğuna katılan kişilerin dünya görüşleri, çoğu insanın inandığı doğaüstü güçlerden, varlıklardan ve tanrılardan arınmıştır. Doğaüstüne inananlarla toplumda aynı basamakta olmalarını sağlayan "dengeli bir hareket sahası" oluşturmak isterler. Şimdi, görünürlük kazanmak; toplum tarafından tamamen onaylanmak ve katılımda bulunmak için çalışma zamanı.

Bright Prensipleri

Brights-Net 'in bir araya gelmek ve harekette bulunmak için bir takım yol gösterici prensipleri bulunmaktadır. Topluluğu genişletmeye çalışırken, organizasyon bu prensiplerin savunucusudur—(ahlaki olarak, inanç olarak değil)

Kelime Hakkında

Bright kelimesinin isim türünde kullanılması çok sayıda kişinin paylaştığı doğalcı dünya görüşünün vurgulanmasını sağlıyor. Terim, toplumsal baskı olmadan görüşleri hakkında daha samimi ve olumlu bir şekilde ileri adım atmaları için bireylere bir yöntem sunuyor.
Doğalcı Dünya Görüşünde Dikkate Alınması Gerekenler

Toplumsal bir hareket katılımcılar pragmatik bir duruş sergilerse işe yarar. Etkili yandaşlar esnek düşünebilen ve kaynakları zengin olanlardır. Bu harekette yer alan aktivistler dünya görüşlerini ne kadar geniş tutarlarsa o kadar yararlı olur. Davranışınızı çeşitli koşullardan faydalanabilmeniz için daha iyi bir şekilde yönlendirmek istiyorsanız, doğalcı dünya görüşünüzü bir gözden geçirip inceleyin.

Sembolizm

Işık!—açık ve akılda kalıcı! Parlaklığın kullanımı insanlığın öğrenme, cesurca araştırma yapabilme, bilimin ve mantığın geleceğe yol gösterdiği bir zamanı tanımlayan şüpheci tutumundaki enerjisini artırıyor.
Brights Konusunda Yazılan Denemeler

Bu bölümdeki yazarlar Bright Hareketi hakkındaki olumsuz düşüncelerini dile getiriyorlar. Yine de bu materyaller yararlı bir zemin oluşturuyor ve bright ismi üzerindeki bazı tartışmaları örneklendiriyor.
Sıkça Sorulan Sorular

Bu kısımda Bright topluluğu, Bright İnternet ağı ve tüm Bright çalışmaları hakkında ilk akla gelen sorular ve bu soruların cevapları bulunuyor.
Konuşma Ortamı

Doğalcı dünya görüşündeki bireyleri kapsayan bir şemsiye terim olan bright ismi tartışmaya yol açabilir. Burada insanların bize muhalefet yorumlarını da içeren, tüm yorumlar bulunmaktadır.

0 yorum until now.

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.